BİZE ULAŞIN: 0533 595 1461
 • Ağustos 28, 2020

  Bir araç sahibi olmak size otomotiv problemlerini anlamanızda katkı sağlayacaktır. En önemli problemlerden biri de titreşimdir. Şöyle ki, sürtünmelerden dolayı sizi yavaş yavaş bir gün rahatsız edici seviyeye gelene kadar devam eder.

  Belki kendinize sorabilirsiniz, arabamın titremesi ne anlama geliyor diye. Bu durumun giderilmesi sadece rot-balans ayarının yapılarak basit ve ucuzda olabilir ya da çok önemli ve pahalı bir sorunun habercisi de olabilir.

  titreşim, vibrasyon, titreme
 • Ağustos 20, 2020 Araçlara dair

  Covid-19 pandemisi hepimizin hayatını ve yaşam düzenini etkilerken, aynı zamanda temas ettiğimiz noktaları daha temiz ve hijyenik hale getirme yolları konusunda da farkındalığımızı artırdı. Pandemi sürecinde otomobilinizi hijyenik ve temiz tutmanın her zamankinden daha önemli olduğunu vurgulayan Ford İngiltere baş tıbbi sorumlusu Dr. Jenny Dodman, sürücüler ile otomobillerini temiz tutmanın ipuçlarını paylaştı.

  covid19vsotomobil
 • Ağustos 13, 2020 Araçlara dair

  Piyasa koşullarına göre aracınızın hangi fiyat aralığında olduğunu belirlemek ve bu aralık düzeyini yükseltmek adına neler yapılmalıdır, izlenecek yollar neler düşük maliyetle yüksek fiyat artışı ve daha fazlası yazımızda.

  araçlara dair
 • Mayıs 31, 2020 Araçlara dair Yedek Parça

  Adından da anlaşılacağı üzere, egzoz gazı devridaim valfi - kısaca EGR valfi - motor emme sistemine hassas ölçümü yapılan belirli miktarda egzoz gazını devridaim eder. Motora giren havanın kimyasal yapısını değiştirerek yanma odasındaki sıcaklıkları düşürür. Bu işlem çok daha temiz ve verimli bir egzoz için NOx miktarını azaltır. Konu bu denli önemli olunca, Delphi Technologies gibi teknolojik çözümler sunan OE kalitesine sahip bir markayı aracınızda kullanmak istemeniz kaçınılmaz. Delphi EGR Valf Teknolojisinde ilk olarak OE Kalitesi, hassas mühendislik, dayanıklılık ve hızlı tepki süresi dikkat çekmektedir

  egr valf,
 • Mayıs 08, 2020 Araçlara dair

  Trafik ışıklarına ya da bir kavşağa yaklaşırken sinir bozucu bir ses yükselir frenlerinizden, o sesi biliyorsunuz değil mi? Bu yüksek perdeden bir ötme, gıcırtı ya da tıkırtı olabilir. İşte bu fren sesidir ve frenlerinizle ilgili bir şeylerin yanlış olduğunun göstergesidir. Müşterilerin hizmet aldıktan sonra servis noktasına geri dönmelerinin en büyük sebeplerinden biri de aslında budur. Maalesef çözmesi en zor problemlerden birisi de budur. Bu yazımızda fren sesini, sebeplerini ve birkaç adımda nasıl çözebileceğinizi inceleyeceğiz.

  fren sesi
 • Pandemi ilan edilerek tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs’e (covid-19) karşı alınan önlemler uluslararası çapta artmaktadır. Ülkemizde ve diğer ülkelerde de en iyi korunma yönteminin teması en az sayıya indirmek olduğunu yetkililer tarafından açıklanması ile ülkemizde ‘’Evde Kal Türkiyem’’ ve ‘’Hayat Eve Sığar’’ sloganlarıyla insanlar bilinçlendirilmeye çalışılmıştır. Teması en az sayıya indirerek bir virüsten kurtulmak amaçlanmıştır. Altmış yaş üstü ve yirmi yaş altı sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte önlemlerimiz artmıştır. Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı evde kalarak alınan önlemlere uysa da çalışmak zorunda olan (kamuda, özel işletmelerde v.b) insanlarımızda var. Bu insanlar toplu taşımalardan uzak durarak özel araçları ile yolculuk etmeyi tercih ediyorlar. Tabi ki bu zorlu süreçte kendimize, yaşam alanımız olan evlerimize göstermiş olduğumuz hijyeni araçlarımız içinde göstermeliyiz. Sizlere bu yazımızda corona virüsüne karşı araç temizliğimizi nasıl yapıp, nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında detaylı şekilde bilgi vereceğiz.

  korona virüs araç temizliği, araç dezenfekte, araç bakım, araç temizlik, korona ve aracım, oto bakım, oto dezenfektan, temizlik dezenfektan, klima temizliği, klima dezenfektan, araç dezenfektan sprey, araç dezenfekte fiyatları, araç dezenfektanları
 • Kasım 11, 2019 Araçlara dair

  Türkiye’de ne kadar motorlu kara taşıtı var diye sorulduğunda ne cevap verirdiniz ? Çevremizdekilere bu soruyu yönelttiğimizde çok farklı yanıtlar aldık. 10 Milyon 50 milyon hatta 80 milyon dahi diyen oldu. Kapılarda araba çekecek yer yok diye şikayet edinirken gerçekteki veriler bizlere neler gösterecek merak ediyoruz.

  araç sayısı, türkiyedeki araç sayısı, yakıt türüne göre dağılım, araç, araba, istatistik
 • Yedek Parça ve Aksesuar almak için dükkan dükkan gezmek yerine bir kaç tık ile aradığınızdan çok daha fazlasının segilendiği ürünleri görebilmek unirell ile  artık mümkün.

  Yedek Parça ve Aksesuarı Neden İnternetten Almalıyım